zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Kredietcrisis houdt werknemer niet op zijn plek

6 oktober 2008 - Je zou verwachten dat de onzekerheid op de financiële markt voor veel werknemers reden is om bij de huidige werkgever te blijven. Uit een peiling van plezieropjewerk.nl blijkt echter dat de mobiliteit onder werknemers even groot is als in voorgaande jaren.

Ook uit CBS-cijfers blijkt dat het aantal banen stijgt en dat de werkeloosheid in Nederland nog steeds daalt. Het aantal vacatures neemt weliswaar af, maar dat wordt voornamelijk veroorzaakt door de mindere arbeidsgelegenheid in de financiële sector. Voor de komende jaren wordt zelfs een stijging van het aantal vacatures en een krappe arbeidsmarkt voorspeld waarbij werknemers het voor het kiezen zullen hebben. 

Bankenwereld

Enig uitzondering zijn de werknemers in de financiële sector zelf die zich zorgen maken over de stabiliteit van hun werkgever. Nu gerenommeerde collega’s in Amerika het loodje hebben gelegd en ook Nederlandse instellingen de financiële gevolgen merken, is hun baanzekerheid een stuk gedaald. In de bankenwereld ligt de mobiliteitswens dus aanzienlijk hoger dan in voorgaande jaren, al is het met een dalend banenaanbod een hele opgave om binnen die sector een andere geschikte baan te vinden.

 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Tien vragen en antwoorden met betrekking tot de kredietcrisis
 Angst voor baanverlies blijft
 Baanverlies wordt steeds reëler
 Kredietcrisis heeft weerslag op Europese banen
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Kantoor Goldman Sachs opent vestiging in Amsterdam (1) 
Vijf teambuilding-tips uit de sportwereld (1) 
Bijna helft miljardenuitgaven niet op effecten getoetst (1) 
Doorbreek de sleur en word productief en blij (3) 
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
beurs
AEX index: 292.08 1.01 %
Stijgers Dalers
Wereldhave 50.54  3.2 %
Tomtom 3.36  3.1 %
Nieuwe steen 7.08  3.1 %
Roodmicrotec 0.15  -6.3 %
Grontmij 2.38  -4.8 %
Kardan 0.63  -3.1 %
Wall Street sluit verdeeld
Air France stopt met verlieslatende vluchten
Spyker geeft converteerbare obligatie uit
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Werkkostenregeling stuit op verzet
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Zes mechanismen om positief te overtuigen
Tien redenen om workshifting te omarmen
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures