zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

CEO gaat langer mee dan gedacht

22 september 2008 - Hebben CEO's een houdbaarheidsdatum? De meeste experts zijn van mening dat de meeste bazen na vijf jaar, ondanks de beste bedoelingen, zelfvoldaan en lui worden of simpelweg het operationele en strategische vuur dat ze ooit in zich hadden kwijt lijken.

De feiten spreken dit echter tegen, weet Express.be. CEO's zijn eerder zoals wijn: ze worden beter met de jaren. Uit onderzoek van de Manchester Square Partners blijkt dat bij bedrijven die al langer dan tien jaar door dezelfde CEO werden geleid geen noemenswaardige vermindering van dividend of de aandelenprijs werd genoteerd. Uit de studie blijkt dat CEO's het best presteren in hun derde jaar. Het is dus niet aan te raden een CEO voor diens vierde dienstjaar te ontslaan. 

Slapend rijk

Toch zit er een addertje onder het gras: het onderzoek liep in de vijftien jaren voorafgaand aan 2006, een periode waarin de winsten sowieso makkelijk groeiden. Vanaf 2003 zou een CEO zelfs slapend winst hebben gemaakt, aldus de onderzoekers.


Bron: Financial Times, Express.be
 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 
 CEO wordt SHEO
 CEO komt langzaam op gang
 Zeven tips om de juiste CEO binnen te halen
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures