zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

'Zwangerschapsverlof kan best in onderling overleg’

5 september 2008 - Vrouwen moeten in samenspraak met hun baas hun zwangerschapsverlof kunnen indelen. Zo moet het voor vrouwen makkelijker worden om na het krijgen van een kind de draad weer op te pakken. Dat stelt de Taskforce DeeltijdPlus.

Kern van het idee is dat het zwangerschapsverlof flexibeler moet worden, zo meldt Accountingweb. "De ene vrouw is blij dat ze na drie maanden weer uit de luiers kan, de andere is er dan nog niet aan toe", licht voorzitter Pia Dijkstra toe. CNV Vakcentrale en werkgeversorganisatie MKB-Nederland zouden wel oren hebben naar een flexible regeling. 

Uren

Eerder pleitte de Taskforce DeeltijdPlus er al voor dat vrouwen zelf moeten kunnen bepalen hoeveel uren ze willen werken. De commissie werd in april voor twee jaar geïnstalleerd, nadat het kabinet tot de conclusie was gekomen dat veel vrouwelijk talent onbenut blijft.


Bron: Accountingweb
 
 Doorsturen   2 reacties   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Jonge werkneemsters vaker ziek door zwangerschap
 Zwangerschapsverlof heeft geen effect op gezondheid baby
 Goed zwangerschapsbeleid kan verzuim zwangere en pas bevallen vrouwen terugdringen
 CNV wil vierdaagse werkweek voor beide ouders
 
 
reacties
 
Madeleine Blatter  |   | 
5-09-2008
 | 
16:15 uur
Volgens Taskforce Deeltijd Plus dient het zwangerschapsverlof van vrouwen flexibeler ingedeeld te worden. Vrouwen moeten in overleg en rekening houdend met hun baan het verlof zelf in kunnen delen. Dit verschilt enorm per persoon. De ene vrouw wil na een paar weken al weer aan het werk en de andere vrouw wil juist langer voor haar kind zorgen. De vraag is echter hoe de Taskforce denkt deze flexibiliteit praktisch in te vullen, met dezelfde randvoorwaarden die de regering nu ook hanteert. In de huidige regeling kan de vrouw er voor kiezen om zes weken dan wel vier weken voor de bevalling te stoppen met werken. Na de bevalling heeft een vrouw slechts recht op minimaal tien weken verlof. Enige andere flexibiliteit aan deze regeling ontbreekt echter.

De Taskforce Deeltijd Plus dient in het kader van een flexibel zwangerschapsverlof dan ook zijn gezichtsveld te verruimen. Naast eventueel verlenging van het verlof kunnen mannen bijvoorbeeld ook een groot aandeel leveren in de flexibilisering van het zwangerschapsverlof. Wanneer zij naast de twee vrije dagen die ze nu krijgen, meer in de gelegenheid worden gesteld om zorgtaken van de moeder op zich te nemen, is het voor de vrouw ook beter mogelijk om flexibel met het zwangerschapsverlof om te gaan. De vrouw kan dan na haar zwangerschapsverlof eerst rustig acclimatiseren op de werkvloer. Bijvoorbeeld door in de eerste maand een aantal uren per week te werken en dit opbouwend naar het uiteindelijke aantal contracturen per maand.

Pas wanneer dergelijke handreikingen worden gedaan door de overheid krijgen vrouwen echt de kans om flexibel met het verlof om te gaan.

Madeleine Blatter, consultant bij SD Worx
heidy  |   | 
7-09-2008
 | 
17:07 uur
Ik ben van mening, dat de flexibiliteit zoals hierboven omschreven bij een manager helemaal niet kan...
Je bent meestal manager van een afdeling .. ik nu van een heel warehouse.
Zal best ooit zwanger willen worden, maar dit kan bij ons/ een manager, helemaal niet zo flexibel.
Wie neemt dan die leiding op zich? Kan dat dan na dit verlof/flexibele verlof weer 'gewoon' terug gegeven worden??

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures