18 februari 2008 -
Mannen en vrouwen corrigeren en complementeren elkaar op de werkvloer. Volgens de Amerikaanse antropoloog Helen Fisher is een goede man-vrouwverhouding voor ieder bedrijf dan ook essentieel, zo schrijft Express.be.
Uit haar onderzoek blijkt dat mannen en vrouwen anders denken. De oorzaak? Testosteron. Mannen zijn meer gefocust, denken lineair en concentreren zich op regels en de korte termijn. Vrouwen daarentegen hebben meer oog voor detail, houden meer rekening met de context, gebruiken hun intuïtie, hebben meer empathisch vermogen en denken vooral op de lange termijn. Dit alles maakt hen volgens Fisher tot goede investeerders.
Combinatie Toch pleit Fisher niet voor een manloze organisatie. Het is juist de combinatie van mannen en vrouwen die iedere organisatie nodig heeft. Mannen lopen namelijk het gevaar een tunnelvisie te ontwikkelen, terwijl vrouwen gemakkelijk de kern van de zaak kunnen missen.
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld. Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.