zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Vacatureaanbod marcomfuncties 2011 overtreft 2010 drie kwartalen op rij

25 oktober 2011 - De kwartaalcijfers van het landelijke vacatureaanbod van marketing- en communicatiefuncties zijn bekend. In het derde kwartaal van dit jaar zijn het aantal marketing- en communicatievacatures gestegen met 26,4 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Daarmee overtreft het vacatureaanbod in 2011 steevast het aanbod van dezelfde periode in 2010.

Dit blijkt uit analyse van het online vacatureaanbod van HBO+ marcom-functies door USG Capacity. In Friesland, Flevoland en Overijssel is de vraag naar marketing- en communicatieprofessionals het meest gestegen. De drie branches waarvan het vacatureaanbod het afgelopen kwartaal het meest toenam, zijn: Handel (78 procent), Media & Communicatie (59 procent) en Industrie & Techniek (30 procent). Binnen het vakgebied van marketing is veruit de grootste stijging te zien in de vraag naar SEO- en SEAmarketeers, namelijk 304 procent. Hierna volgen online marketeers met 59 procent en e-commerce marketingmanagers met 46 procent. Op het gebied van communicatiefuncties is de vraag naar medewerkers PR, marketing en voorlichting, hoofden PR en PR-adviseurs het meeste gestegen met respectievelijk 62 procent, twintig procent en 153 procent. 

Economische graadmeter
Drie kwartalen op rij overstijgt het vacatureaanbod dit jaar het aanbod van de eerste drie kwartalen in 2010. Uit de analyse blijkt echter ook dat het aantal vacatures in het derde kwartaal van 2011 voor het eerst sinds het tweede kwartaal van 2010 is gedaald. "Het vacatureaanbod is een economische graadmeter. Dat het aantal vacatures dit kwartaal voor het eerst is verminderd, houdt direct verband met de groeiverwachtingen van ondernemers. Desondanks is ook dit kwartaal de vraag naar marcomprofessionals ten opzichte van vorig jaar gestegen. Een groei van 26,4 procent is een substantiële toename. Ook met het oog op de vergrijzing en de vervangingsvraag verwacht ik dat de vraag naar marcomprofessionals blijft aantrekken. Uiteindelijk zal het zelfs resulteren in krapte op de arbeidsmarkt," aldus Wout Oosterhof, operationeel directeur USG Capacity.

 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Marcom-professionals kiezen massaal voor multinationals
 Aantal marcom-vacatures neemt toe
 Marcomprofessional vreest niet voor baan
 Marcomprofessional werkt het liefst in non-profit sector
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Doorbreek de sleur en word productief en blij (2) 
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
Hoe kunnen wij sneller besluiten nemen? (1) 
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor! (2) 
Headsetintegratie is topprioriteit voor callcenter managers (1) 
beurs
AEX index: 289.16 -2.29 %
Stijgers Dalers
Xeikon 2.77  8.2 %
Ordina 0.87  1.2 %
Tkh group 17.29  1 %
Ten cate 18.72  -11.1 %
Arcelor mitt 11.12  -6.1 %
Aperam 9.31  -6 %
Wall Street herstelt van forse verliezen na opmerkingen Monti en Hollande
Beursupdate: AEX op Wall Street
Aalberts stelt omwisselverhouding dividend vast
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Werkkostenregeling stuit op verzet
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Tien redenen om workshifting te omarmen
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Headsetintegratie is topprioriteit voor callcenter managers
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures