zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Expat wil niet terug naar huis

23 september 2011 - 62 procent van de expats in West-Europa bestempelt een mogelijke terugkeer als ‘moeilijk’, terwijl maar liefst 42 procent van mening is dat de in het buitenland opgebouwde ervaring niet voldoende naar waarde wordt geschat binnen het bedrijf waarvoor ze werken. Dat blijkt uit een studie van Berlitz in samenwerking met BVA en de Cercle Magellan, zo schrijft 6Minutes.

Het ‘Expatriation Observatory 2011’ toont aan dat expatriëring vooral van toepassing is voor de jongere populatie (70 procent van de expats is jonger dan 40), mannen (69 procent) en hoger opgeleiden (72 procent van de expats heeft minstens een masteropleiding of hoger). Het percentage vrouwelijke expats bedraagt 31 procent, een stijging met elf procent ten opzichte van 2010. Verder blijkt ook dat 92 tot 96 procent van de expats hun buitenlands avontuur beschouwen als de uitgelezen kans om nieuwe landen en culturen te ontdekken. 73 procent tot 88 procent ziet het als een springplank voor hun verdere professionele carrière. 

Gemengde gevoelens

De buitenlandse ervaring mag dan al positief lijken, de terugkeer naar het vaderland wordt toch eerder op gemengde gevoelens onthaald. 62 procent van de West-Europese expats hebben het erg moeilijk met de aanpassingsperiode die volgt op de terugkeer naar hun land van oorsprong. Een van de verklaringen hiervoor is dat 65 procent van de expats liever in het buitenland zou willen blijven, hetzij in het land waar ze zich bevinden, hetzij in een ander land (35 procent). Bovendien bereiden de organisatis waarvoor ze werken hun terugkeer vaak onvoldoende voor. Bovendien houden slechts drie op de tien bedrijven rekening met de functiewensen van de expats. Daardoor verandert 62 procent van de expats bij de terugkeer van werkgever, en bijna de helft van hen kiest zelfs voor een totaal ander beroep.


Bron: 6Minutes
 
 Doorsturen   2 reacties   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Vier consequenties van de gewijzigde expatregeling
 Expat wil ontwikkelmogelijkheden, en krijgt geld
 Multinationals sturen meer managers naar buitenland
 HR kan uittocht van expats voorkomen
 
 
reacties
 
Willem  |   | 
26-09-2011
 | 
15:45 uur
Een deel van de ontwikkelingsinvestering vliegt dus mooi de deur uit.
René van Leeuwen  |   | 
27-09-2011
 | 
14:44 uur
Ik zie het eerder zo dat dan unieke competenties dan vertrekken. Expats hebben door hun ervaringen een ander wereld en zelfbeeld. Werkgevers hebben daarop vaak geen enkel zicht. Wat dan weer leid tot onbegrip en uiteindelijk tot vertrek. Een gemiste kans voor de werkgever om een geweldig team-player met een 360gr view in huis te houden. Het vraagt gewoon gedegen HR.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
'Sneltraining' Spreken in het openbaar
Een unieke sneltraining, anders dan andere en met stip de beste op dit gebied in Nederland. De methode Mind Tuning van Pieter Frijters is vernieuwend en staat garant voor succes. Bel voor meer informatie 0182 631 232 of surf naar www.spreek.nl.
Lees verder
reacties
Doorbreek de sleur en word productief en blij (2) 
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
Hoe kunnen wij sneller besluiten nemen? (1) 
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor! (2) 
Headsetintegratie is topprioriteit voor callcenter managers (1) 
beurs
AEX index: 289.16 -2.29 %
Stijgers Dalers
Xeikon 2.77  8.2 %
Ordina 0.87  1.2 %
Tkh group 17.29  1 %
Ten cate 18.72  -11.1 %
Arcelor mitt 11.12  -6.1 %
Aperam 9.31  -6 %
Wall Street herstelt van forse verliezen na opmerkingen Monti en Hollande
Beursupdate: AEX op Wall Street
Aalberts stelt omwisselverhouding dividend vast
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Werkkostenregeling stuit op verzet
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Tien redenen om workshifting te omarmen
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Headsetintegratie is topprioriteit voor callcenter managers
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures