Nederlander wordt nauwelijks gediscrimineerd op het werk
8 februari 2011 -
In Nederland komt discriminatie op de werkvloer weinig voor, slechts 2,4 procent van de medewerkers voelt zich weleens gediscrimineerd op huidskleur, geloof of achtergrond en 2,7 procent voelt zich gediscrimineerd op geslacht. Dit zijn de laagste percentages in Europa.
In Europa blijken Italianen en Engelsen het meest op het werk te discrimineren. In Italië voelt maar liefst één op de zeven medewerkers zich gediscrimineerd op geslacht. Van de Engelse medewerkers geeft één op de tien aan zich weleens gediscrimineerd te voelen op basis van huidskleur, geloof of achtergrond.
Deze cijfers blijken uit een onafhankelijk Europees onderzoek van Effectory. Hiervoor zijn in 2010 ruim 2.800 medewerkers uit acht Europese landen ondervraagd.
Huidskleur, geloof en achtergrond Guido Heezen, directeur van Effectory: "We zien dat Nederland het goed doet in vergelijking met de rest van Europa. In onze buurlanden zien we lagere scores, zo voelt acht procent van de Duitsers zich weleens gediscrimineerd, zeven procent van de Fransen en vijf procent van de Belgen. Wordt er in Nederland harmonieuzer samengewerkt of voelen medewerkers zich hier minder snel gediscrimineerd? Een waterdichte verklaring voor de gevonden verschillen is er niet, maar het lijkt erop dat de multiculturele samenleving op de Nederlandse werkvloer succesvol is. Eigenlijk mogen we best trots op ons land zijn vanwege het bieden van deze positieve werksfeer. Dat blijkt in veel Europese landen niet zo vanzelfsprekend te zijn."
Mannen en vrouwen En hoe zit het met discriminatie op basis van geslacht? Heezen: Na hekkensluiter Italië zien we ook hier de Engelsen terug met een negatieve score: elf procent van de medewerkers voelt zich weleens gediscrimineerd op dit gebied. Duitsland volgt hierna met ruim negen procent en Spanje met ruim acht procent. Wellicht speelt hier onze open organisatiecultuur een rol. Nederlandse medewerkers zijn over het algemeen mondig ingesteld en laten zich niet de kaas van het brood eten. Sterker nog: ze zitten juist tussen collega's, managers en de werkgever hun broodje kaas op te eten. In andere landen zien we dat organisaties veel hiërarchischer zijn ingericht, waardoor mensen minder open en direct richting hun manager of werkgever durven zijn. Met name vrouwen trekken dan vaker aan het kortste eind als het om gelijke carrièrekansen gaat."
En hoe zit het nu met de discrimminatie door bedrijven, vanwegen je leeftijd!? want dat is pas iets, dat mensen daadwerkelijk de strop om doet! Als je al een baan kan krijgen, boven de 50 in Nederland. Ik wordt ZOOOOO ontzettend moe van die verhalen, over discrimmminatie vanwege de huidskleur. Je ziet amper nog blanken in Nederland?. Want die krijgen geen werk! en trekken het land uit, omdat ze te duur zijn met hun opleidingen (diploma's). Ik hoorde van mijn Puruaanse echtgenoot dat men dit zelfs op de radio in Peru besproken had. Grappig wat je via een ander land, over je eigen shitland te horen krijgt.
gerrit
|
|
8
-
02
-
2011
|
15
:
54
uur
Als je NL een shitland vind, ga je toch gewoon weg?
frank
|
|
9
-
02
-
2011
|
12
:
38
uur
De overheid zelf staat op nummer 1 als het gaat om leeftijdsdiscriminatie! Schandelijk! Er zijn duizenden 50-plussers die goed opgeleid zijn, met een sterke motivatie, power en spirit. Maar hen aan de bak laten komen voor een baan, nou dan laten gemeenten en andere overheden het afweten. Colegialiteit en solidariteit is er ook weinig, de werkende klasse zit op het pluche en is enkel ge''interesseerd in loonsverhoging en allerlei prijscompensaties puur voor zichzelf.
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld. Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.