zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
beurs
 

Beursblik: ING boekt fors hogere nettowinst dankzij boekwinsten

8 februari 2012 - ING heeft in het vierde kwartaal de nettowinst waarschijnlijk fors zien stijgen vanwege boekwinsten op activaverkopen en eigen schulden. Onderliggend daalde het resultaat echter vanwege lagere renteopbrengsten bij de bank en verliezen op Amerikaanse variabele annuïteiten. Volgens een door ING zelf opgestelde consensusverwachting van analisten zakte het onderliggende resultaat voor belasting van de groep waarschijnlijk met meer dan een kwart naar 485 miljoen euro. Het onderliggende resultaat voor belasting bij de bank daalde van 1.479 naar 1.077 miljoen euro. Analist Dirk Peeters schrijft in een note de daling toe aan de verkoop van Direct USA, relatief hogere kosten en een vlakkere rente-curve. Bij Insurance liep het onderliggende resultaat voor belasting terug van 871 naar 587 miljoen euro. Dat de divisie in de rode cijfers bleef, kwam doordat ING afgelopen kwartaal een last van 0,9 tot 1,1 miljard euro nam voor de variabele annuïteiten Door andere eenmalige posten steeg de nettowinst van de groep juist naar verwachting van 16 naar 1.327 miljoen euro. Afgelopen kwartaal pakte ING een boekwinst van 1,0 miljard euro op de verkoop van de Latijns-Amerikaanse verzekeringsactiviteiten en leverde de verkoop van ING Real Estate Investment Management 470 miljoen euro op. Daarnaast boekte de bank-verzekeraar een winst van 745 miljoen euro op het beneden pari inkopen van eigen schulden. De markt kijkt morgen uit naar een update van ING over verdere desinvesteringen en het terugbetalen van de resterende staatssteun. Vorige maand gaf de financial aan dat het afziet van de beursgang van de gecombineerde Europese en Aziatische verzekeringsactiviteiten vanwege de onzekere economische omstandigheden in met name Europa. ING liet weten wel door te gaan met de beursgang van de Amerikaanse verzekeringstak en nog steeds van plan te zijn de Europese en Aziatische verzekeringsactiviteiten af te stoten. Later in januari bleek dat een aantal verzekeraars interesse hebben in ING’s Aziatische verzekeringstak, die bij een verkoop meer dan 6 miljard dollar kan opleveren. Analist Lemer Salah van SNS Securities schreef in een rapport dat ING de Europese verzekeringstak in drie stukken kan opdelen en vervolgens kan afstoten. Daabij zou ING volgens Salah een deel – de tak in de Benelux – combineren met WestLandUtrechtBank.   
Bron: ABM Financial News
 
 Doorsturen   Reageer   
  
 
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
Hoe kunnen wij sneller besluiten nemen? (1) 
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor! (2) 
Headsetintegratie is topprioriteit voor callcenter managers (1) 
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om (1) 
beurs
AEX index: 295.95 1.86 %
Stijgers Dalers
Postnl 2.9  12.4 %
Advanced met 6.91  10 %
Ten cate 21.05  9.3 %
Ballast neda 12.1  -2 %
Nedap 22  -1.7 %
Arseus 13.44  -1.3 %
Herstel zet niet door op Wall Street
'Telenet werkt aan overname dochter KPN'
AEX zet herstel door in aanloop naar EU-top
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Jonge professional 'hopt' - ervaren professional creëert uitdaging zelf
Werkkostenregeling stuit op verzet
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Helft organisaties heeft geen beleid voor samenwerken op afstand
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures