zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
beurs
 

Nederlandse export en import flink toegenomen

11 augustus 2010 - Het volume van de uitvoer van goederen was in de maand juni 14 procent groter dan een jaar eerder. Dit maakte het CBS woensdag bekend. In mei was er nog sprake van een uitvoervolume dat 16 procent hoger lag dan in dezelfde periode in 2009. De waarde van de goederenuitvoer kwam uit op 32,3 miljard euro. Dat is ruim een kwart meer dan een jaar eerder. De invoerwaarde steeg met 32 procent en kwam uit op 29,6 miljard euro. Het handelsoverschot bedroeg 2,7 miljard euro. Dit is een half miljard euro minder dan in juni 2009. De uitvoerprijzen waren 8,1 procent hoger dan een jaar eerder. De invoerprijzen waren 7,6 procent hoger. 'Bij deze cijfers moet in ogenschouw worden genomen dat het uitvoervolume in de eerste helft van 2009 steeds 11 tot 16 procent kleiner was dan in 2008. In juni 2010 lag het uitvoervolume net als in mei iets boven het niveau van twee jaar eerder', aldus het bureau voor de statistiek. Het volume van de invoer nam in juni met 20 procent toe, nipt meer dan in mei. Ook het invoervolume lag iets boven het niveau van 2008. De invoer groeit de laatste drie maanden harder dan de uitvoer.

Einde verbetering omstandigheden
De omstandigheden in augustus voor de Nederlandse export zijn, volgens de Exportradar, nog ongeveer even gunstig als een maand eerder. Dit terwijl de omstandigheden in de voorgaande maanden juist steeds sterk verbeterde. Door: Max Steenwijk, ABM Financial News. Info@abmos.nl Amsterdam: +31(0)20-845 40 59 Groningen: +31(0)50-711 39 93
Bron: ABM Financial News
 
 Doorsturen   Reageer   
  
 
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures